Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna KOMENTARZE RYNKOWE esaliens okazji rynkowych

esaliens okazji rynkowych

02.05.2019 r.

ESALIENS OKAZJI RYNKOWYCH PO RAZ KOLEJNY W CZOŁÓWCE

Źródło: analizy.pl

Na 25 kwietnia najwyższą stopą zwrotu w 2019 roku wśród produktów akcji amerykańskich może poszczycić się ESALIENS Okazji Rynkowych. Po raz kolejny subfundusz potwierdza swoją jakość w okresie wzrostów na amerykańskim rynku akcji.

W podsumowaniu wyników od początku 2019 roku do 25 kwietnia br. jednymi z najlepszych okazały się fundusze akcji amerykańskich. Wśród nich najwyższą stopę zwrotu +25,1% osiągnął ESALIENS Okazji Rynkowych. Kolejny produkt w tej grupie dał rezultat +20,2%. Wszystkie produkty z grupy akcji amerykańskich wypracowały ponad 10% zysku, istotnie więcej niż fundusze akcji polskich uniwersalnych.

Subfunduszem bazowym ESALIENS Okazji Rynkowych jest MILLER OPPORTUNITY FUND.

Miller Opportunity Fund stosuje podejście bottom-up, ocenia przedsiębiorstwa jako biznesy i inwestuje w nie długoterminowo. Działa od 04.02.2009, a jego aktywa wynoszą 269,3 mln USD (na 31.03.2019).

Średnia stopa zwrotu funduszy inwestycyjnych akcji amerykańskich od początku roku do 25.04.2019 wyniosła 17,4%, jedyny lepszy wynik 18,1% przyniosły w analogicznym okresie fundusze akcji europejskich rynków rozwiniętych. Najsłabiej zachowały się fundusze inwestycyjne akcji tureckich ze średnią -2,4%.

Sytuacja rynkowa

Po słabych rezultatach funduszy akcji amerykańskich w końcówce 2018 roku sytuacja się odwróciła i to właśnie posiadacze jednostek uczestnictwa funduszy akcji amerykańskich uzyskali najwyższe stopy zwrotu w ostatnich miesiącach. Pozytywne stopy zwrotu uruchomił przede wszystkim Fed poprzez zastopowanie podwyżek stóp procentowych. Według serwisu analizy.pl, Jerome Powell, szef Fed, argumentował decyzję o zejściu ze ścieżki podwyżek stóp procentowych: „zwalniającą gospodarką światową, szczególnie chińską i europejską oraz zamknięciem rządu (tzw. shutdownem), gdy przez ponad miesiąc wiele instytucji administracji publicznej nie pracowało.” Oprócz zmiany narracji banku centralnego, na wzmocnienie rynku amerykańskiego wpłynęło wznowienie negocjacji pomiędzy USA i Chinami, a także efekt niskiej bazy po drastycznym grudniu oraz dobre dane ze spółek. Większość wzrostów to wynik inwestycji sektora publicznego i zabezpieczania zapasów przed przeciągającą się wojną handlową z Chinami, dokonywanego przez część spółek.

Źródło: „Fundusze akcji amerykańskich w natarciu”, Wojciech Kiermacz, 29.04.2019
https://www.analizy.pl/fundusze/wiadomosci/25188/fundusze-akcji-amerykanskich-w-natarciu.html

GLOBALNE DOŚWIADCZENIE PROCENTUJE

Zespół Esaliens

POBIERZ KOMENTARZ

OPRACOWANIE O CHARAKTERZE BIZNESOWYM DLA PROFESJONALNYCH DORADCÓW DYSTRYBUTORA FUNDUSZY. MATERIAŁ NIE JEST PRZEZNACZONY DLA KLIENTÓW I NIE STANOWI INFORMACJI KIEROWANYCH DO NICH. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZGODNE Z PRAWEM I REKOMENDACJAMI NADZORCZYMI WYKORZYSTYWANIE NINIEJSZEGO MATERIAŁU SPOCZYWA NA DYSTRYBUTORZE.

WAŻNE INFORMACJE
Informacje na temat ESALIENS Okazji Rynkowych („subfundusz”), wydzielonego w ramach ESALIENS Parasol Zagraniczny SFIO („fundusz”) zawarte są w prospekcie informacyjnym, w kluczowych informacjach dla inwestorów oraz w informacji dla klienta w postaci jednolitego dokumentu, które są dostępne na stronie internetowej www.Esaliens.pl, w poszczególnych punktach dystrybucji funduszu, jak również w formie pisemnej w siedzibie funduszu (ul. Bielańska 12, 00-085 Warszawa). Prospekt informacyjny funduszu, kluczowe informacje dla inwestorów oraz informacja dla klienta w postaci jednolitego dokumentu zawierają informacje niezbędne do oceny inwestycji, wskazują ryzyko uczestnictwa w funduszu, koszty, opłaty i informacje o podatkach. Przed zainwestowaniem w subfundusz należy zapoznać się z kluczowymi informacjami dla inwestorów dotyczącymi wybranej kategorii jednostki uczestnictwa subfunduszu, jak również z prospektem informacyjnym funduszu i informacją dla klienta w postaci jednolitego dokumentu. Indywidualna stopa zwrotu zależy od dnia nabycia oraz odkupienia jednostek uczestnictwa, a także od wielkości pobranych opłat manipulacyjnych i wysokości należnego podatku. Fundusz nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego subfunduszu, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Uczestnik funduszu musi liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części wpłaconych środków. Wartość aktywów netto subfunduszu może cechować się znaczną zmiennością ze względu na skład portfela inwestycyjnego. Fundusz lokuje aktywa subfunduszu głównie w lokaty inne niż papiery wartościowe lub instrumenty rynku pieniężnego (z zastrzeżeniem tytułów uczestnictwa funduszy zagranicznych). Subfundusz bazowy określony jest w prospekcie informacyjnym funduszu. Fundusz lokuje aktywa subfunduszu głównie w tytuły uczestnictwa subfunduszu Miller Opportunity Fund, wyodrębnionego w ramach Primo UCITS Platform ICAV - instytucji wspólnego zarządzania o zmiennym kapitale z siedzibą w Irlandii mającej status funduszu inwestycyjnego z wydzielonymi subfunduszami. Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter biznesowy, który należy traktować jako ilustrację, nie prognozę. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego ani oferty publicznej w rozumieniu ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, doradztwa inwestycyjnego, innego rodzaju doradztwa, ani rekomendacji do zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, jak również innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategie inwestycyjne. ESALIENS TFI SA, zarządzające funduszem, działa na podstawie decyzji z dnia 18.06.1998 r. wydanej przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.


do góry