Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Ponad miliard złotych w PPE

Ponad miliard złotych w PPE

12.04.2016Informacja Prasowa



Pierwszy Pracowniczy Program Emerytalny w Polsce powstał 29 października 1999 roku. To właśnie tego dnia firma Legg Mason Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA dokonała rejestracji PPE dla swoich pracowników i obecnie może pochwalić się najdłużej działającym pracowniczym programem emerytalnym w kraju. Przez niespełna 17 lat Legg Mason TFI przekroczyło 1 miliard złotych aktywów zgromadzonych we wszystkich PPE, które prowadzi dla swoich klientów.

„W ciągu ostatnich kilkunastu lat udało nam się zdobyć ogromne doświadczenie w zakresie tworzenia PPE i zarządzania środkami zainwestowanymi przez klientów w ramach programów i planów emerytalnych. Przekroczenie kwoty miliarda złotych aktywów jest dla nas nie lada wydarzeniem. To udowadnia, że nie tylko Polacy coraz poważniej traktują kwestię emerytur, ale także ich pracodawcy. Odkładanie prywatnych środków na emeryturę przestaje być już sprawą indywidualną, a staje się kwestią społeczną. To sprawia, że pracodawcy coraz częściej czują się w obowiązku zabezpieczania przyszłości swoich pracowników. Jeżeli to zjawisko się rozwinie, być może emerytury Polaków nie będą musiały być aż tak dramatycznie niskie jak przewidują eksperci” – mówi Agnieszka Łukawska z Legg Mason Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Aktualnie Legg Mason może pochwalić się ugruntowaną pozycją na rynku PPE – niemal co piąta złotówka wpłacana do tego typu programów, prowadzonych z funduszami inwestycyjnymi, trafia właśnie do tego TFI.

„Główną zaletą PPE, oprócz gromadzenia dodatkowych środków na przyszłość, jest to, że wypłaty emerytalne są zwolnione z 19 proc. podatku od zysków. W dobie wysokiej konkurencyjności, zwłaszcza w przypadku dużych firm, PPE jest przejawem autentycznej troski o pracowników, świadczy o poważnym podejściu do społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), przyczynia się do zwiększenia motywacji i zacieśniania więzi pomiędzy pracownikiem a firmą. Program PPE może być także ważną kartą przetargową przy próbie rekrutacji wartościowego pracownika” – mówi Agnieszka Łukawska z Legg Mason.

Ważnymi korzyściami dla pracowników płynącymi z PPE są przede wszystkim: szansa na chociaż częściowe uniezależnienie się jego uczestników od obowiązkowego systemu emerytalnego, finansowanie wpłat przez pracodawcę, zwolnienie z podatku spadkowego oraz zwolnienie składek finansowanych przez pracodawcę z obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne. Tym samym, prowadzenie PPE jest efektywne kosztowo także dla pracodawcy.

„Przekroczenie miliarda aktywów udało nam się osiągnąć przede wszystkim dzięki wysokiej jakości obsłudze i wszechstronnej pomocy dla pracodawców na każdym etapie tworzenia i funkcjonowania programu. Podobnie jak indywidualne konta emerytalne i indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego, plany emerytalne prowadzone w zakładach pracy to dla Legg Mason priorytetowe produkty” – dodaje Agnieszka Łukawska.

 

Więcej o Pracowniczych Programach Emerytalnych (PPE) dowiesz się z bloga Moja Emerytura


***

Kontakt dla mediów:

Tomasz Szymanowski tel: +48 691 45 12 13, mail: t.szymanowski@unicornmedia.pl

Michał Bohdanowicz tel: +48 663 36 98 51, mail m.bohdanowicz@unicornmedia.pl


Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry